Anime Kitties
March 28, 2024, 03:00:28 pm
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: cititi topicul revenirii, i'm back too
akyra.
 
  Home Help Search Staff List Calendar Login Register  

materia preferata

Pages: [1]   Go Down
  Print  
Author Topic: materia preferata  (Read 3873 times)
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Anshy
Administrator
******

Karma: +79/-0
Offline Offline

Gender: Female
Posts: 512


I will steal Mya's husband *evil grin* =D*muhaha*


View Profile
« on: August 24, 2007, 07:30:58 am »

imi place mult scoala si am o multime de materii preferate. una dintre ele e limba romana. imi place mult sa scriu compuneri si sa citesc.
si materia voastra preferata care e?  big grin
Report Spam   Logged

Share on Facebook Share on Twitter

Dark_Butterfly
Fan Art Master
*****

Karma: +54/-0
Offline Offline

Gender: Female
Posts: 295


Fly away


View Profile
« Reply #1 on: August 24, 2007, 10:21:44 am »

Recunosc ca ma pasioneaza Limba Romana, insa detest sa fac compuneri sau sa citesc. Prefer cometariile si argumentarile.
Alta materie preferata ar fi Educatia plastica. Sa zicem ca imi place mai mult sa desenez decat sa pictez, insa amandoua sunt printre preferintele mele pentru ca ma ajuta sa ma relaxez!

Cateodata ma atrage si Chimia desi nu prea imi bat capul atat de des cu ea...
Istoria e si ea frumoasa, insa cateodata lenea ma impiedica sa excelez... :happy
« Last Edit: August 29, 2007, 05:50:30 pm by Dark_Butterfly » Report Spam   Logged

Kaito
Global Moderator
******

Karma: +120/-0
Offline Offline

Gender: Female
Posts: 717


Totul este relativ.


View Profile
« Reply #2 on: August 27, 2007, 06:15:44 am »

materia preferata? Biologia! categoric asta este materia mea preferata! imi place in special botanica, dar anatomia e si ea interesanta.
ar mai fi si Fizica... imi place sa explic cum se intampla tot si toate!
in rest, ar mai putea fi si matematica disi nu am notele cele mai mari...
ca mai tuturor, imi place Literatura, dar nu ma bagati in gramatica! o detest, de fapt din cauza profesoarei, ca acum putin timp o adoram, dar cand mi s-a schimbat profesoara, nu mi-a mai placut deloc.
Report Spam   Logged

Sekhmet
Novice
*

Karma: +5/-0
Offline Offline

Gender: Female
Posts: 19



View Profile
« Reply #3 on: August 27, 2007, 07:17:05 am »

Hm....imi place foarte mult engleza, iubesc limba asta si in marea majoritate a timpului o vorbesc, cred ca pasiunea mea pentru engleza s-a dezvoltat mult si datorita profesoarei pentru care am un respect deosebit si careia ii sunt profund indatorata. Imi place desenul, ador sa pictez sau sa desenez, e un mod relaxant in care imi pot petrece timpul, fiind o impatimita a artelor, iubesc muzica...imi place sa cant. Nu stiu cum m-as descurca in fata grupurilor mari de oameni, dar in general imi cant mie insami in special in momentele cand am nevoie sa imi limpezesc gandurile.
Report Spam   Logged

I am a lioness in the sun with blood on her maw...
Riku
Angel of Light
Novice
*

Karma: +5/-0
Offline Offline

Gender: Female
Posts: 21



View Profile
« Reply #4 on: August 28, 2007, 02:22:28 pm »

Materia mea preferata este matematica.Intodeauna mi-a placut materia asta,lucrez cu placere de fiecare data si ma descurc foarte bine la calcule si de aceea imi place mai mult algebra decat geometria :happy.Alta materie care imi mai place este istoria,in special cea a romanilor.Biologiaeste a treia materie care imi place,prefer partea cu anatomia,genetica si studiul plantelor si al animalelor big grin.Imi plac si limbile strine printre care engleza,franceza(o ador) si de anul trecut studiez si turcadar nu prea imi place Tongue.Sa nu uit ca imi mai place chimia mai ales cand fac experimente sau fac exercitii cu elementele si ultima care imi mai place este fizica dar am nu prea stiu sa rezolv anumite probleme :happy.Cam acestea sunt materiile mele preferate dar pe primul loc v-a ramane mereu matematica!
« Last Edit: August 28, 2007, 02:27:49 pm by Riku » Report Spam   Logged

Kannaary
Novice
*

Karma: +3/-0
Offline Offline

Posts: 8


View Profile
« Reply #5 on: September 08, 2007, 01:54:45 pm »

Imi place istoria fiindca ma ajuta sa inteleg mai bine de unde provin. Consider ca sunt legata de istorie si cred ca fac parte din ea ca toata lumea. Inca de cand am descoperit insemnatatea numelui meu , Ariadna, am cautat sa imi explic mai bine cauza razboaielor si am vrut sa pricep de ce se luptau toti pentru tara mea. Acum sunt inca pe drumul in istorie , dar sper ca la sfarsit voi deslusi toate aceste enigme ale mele. De aceea materia preferata este istoria.
Report Spam   Logged
Dream Shadow
**Crazy mind, pure spirit**
Moderator
******

Karma: +72/-0
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 702


SO lonley ...


View Profile
« Reply #6 on: April 01, 2008, 01:11:06 pm »

Yeah.. pot, marteria mea preferata este de fapt Istoria Artei, dar mai estie si Fizica[desi anul asta m-am cam culcat pe o ureche dupa laudele de anul trecut si am ajuns la o medie mediocra T.T ... ] si Chimia. Pana cum m-am baza pe astea la licru, dar prima si ultimele doua sunt cam.. la capete opuse...
Report Spam   Logged

deirbhile
She's on the dark side
Full Member
***

Karma: +16/-0
Offline Offline

Gender: Female
Posts: 161


think with your heart


View Profile WWW
« Reply #7 on: July 04, 2008, 01:36:20 pm »

Faci istoria artei? Ooo. Sa inteleg ca esti la ceva la arte? Azn
Eu la orele de istoria artelor (sunt la liceu de arte plastice) dorm... Si la istorie la fel. Si la franceza. Asta pentru ca la ultimele doua mentionate nu se prea face treaba si ori e galagie ori mare amorteala. big grin
Cel mai mult mi-a placut pictura. De fapt, imi place! Inca n-am terminat liceul. Mai am un an (de chin).
Report Spam   Logged


^ yes, i love him!
avalyn
_Shoegazer_
Jr. Member
**

Karma: +12/-1
Offline Offline

Gender: Female
Posts: 56


they'll never invade her now..


View Profile
« Reply #8 on: July 04, 2008, 02:16:58 pm »

In generala materia mea preferata era chimia.. la liceu am ajuns s-o urasc si sa iubesc matematica si informatica. Acum, de cand cu arhitectura, imi plac geometria descriptiva si istoria artelor si a arhitecturii.
Report Spam   Logged
Andreiutza
.l o v e s i c k.
V.I.P. - Membru Model
******

Karma: +31/-0
Offline Offline

Gender: Female
Posts: 403


Lethal Attraction <3


View Profile WWW
« Reply #9 on: July 20, 2008, 08:21:45 am »

Biologie? Chimie? Fizica? La toate am 10 dar pe bune daca'mi plac o.o;;
Preferata si punctul meu forte va fi for evah limba si literatura romana. Nici mie nu imi place sa fac comepuneri, noroc ca am scapat de ele, insa ador sa fac argumentari. De specie, antiteza, orice ^^ Argumentari sa fie XD
Mai este si engleza, pe care o studiez de 9 ani [adica si de la gradinita] asa ca nu are cum sa nu imi placa ^^
In rest, toate sunt la acelasi nivel: interesante dar plicticoase *yawn*
Report Spam   Logged


I has a Kitty. Don't touch her <3
.Playing with Desire. Passionately.

.c h a i n e d.

Pages: [1]   Go Up
  Print  
 
Jump to: